Adományozás
Az adományozás a jóga alapelveinek egyik fontos sarokköve. Amikor megosztjuk másokkal, amink van, akkor annak a többszörösét kapjuk vissza, azaz szívünk kitágul, növekszik bennünk és irányunkban a szeretet, megtapasztaljuk a bennünk rejlő végtelen szabadságot és bőség forrását.
Minden év október 11-én a lánygyermekek világnapját ünnepeljük. Ez a nap arra emlékeztet bennünket, hogy a világon senkinek sem jelenthet korlátokat az, ha lánynak született – mégis, sokszázmillió lány számára ez sajnos a mindennapi valóság.
2026-ban 40 jógastúdió összefogásának köszönhetően közel 1,4 millió forintot sikerült összegyűjteni a világ minden részén élő, hátrányos helyzetű lánygyermekek támogatására.
Mit is jelent mindez a valóságban:
- 746 kislány kaphat újrahasználható, kimosható menstruációs higiéniai csomagot,
- 2798 válságövezetben élő lány juthat játékokhoz és labdákhoz, hogy egészségesen fejlődhessen,
- 74 baba-újraélesztő készletet tud vásárolni az UNICEF az újszülöttek megmentésére,
- 44 lány számára pedig egy éven át biztosíthat az UNICEF oktatást és iskolai felszerelést – ez egy teljes osztálynyi kislány!
Hála, hogy részesei lehettünk ennek a missziónak, s a „jógázóimmal” együtt jógázhattunk a hátrányos helyzetű lánygyermekekért.
Mindez a közös hitünk eredménye! Köszönet minden adományért!
A jóga tanításai szerint egy lánygyermek születése áldás a családra és az egész világra. Lényükkel megszelídítik a világot.
Lókah szamasztah szukhinó bhavantu – Áldás, boldogság minden érző lénynek!
